SATIŞ DANIŞMA HATTI :   0850 532 43 40 - 0312 830 69 59 bilgi@turkuazsoft.com.tr

e-İMZA | Elektronik İmza

TURKUAZSOFT ile e-İMZA'nız Aynı Gün Adresinizde !

e-İMZA Nedir ?

e-İMZA | Elektronik İmza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. e-İmza, elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkâr edilemeyeceğini garantiler, e-İmza elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.
5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda yer alan şekliyle elektronik imza; başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi tanımlar. Elektronik imza; bir bilginin üçüncü tarafların erişimine kapalı bir ortamda, bütünlüğü bozulmadan (bilgiyi ileten tarafın oluşturduğu orijinal haliyle) ve tarafların kimlikleri doğrulanarak iletildiğini elektronik veya benzeri araçlarla garanti eden harf, karakter veya sembollerden oluşur.
Elektronik imza, imzalanan metine göre farklılık gösterir ve içeriğin matematiksel fonksiyonlardan geçirilerek eşsiz olduğu düşünülen bir değer bulunması sureti ile elde edilir. Yani kişilerin, elle atılan imzada olduğu şekilde tek imzası yoktur; bunun yerine imzalamada kullanılan anahtarları vardır.   Daha Fazlası için: BTK

 

Nasıl e-İMZA Sahibi Olurum ?

e-İMZA Online Talep Formu‘nuzu doldurarak veya 0850 532 43 40 – 0312 830 69 59 numaralı telefonlarımızı arayarak yerinde e-İMZA hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

  • UZMAN PERSONELİMİZ TARAFINDAN BULUNDUĞUNUZ YERDE KİMLİK TESPİTİ VE ONAYI
  • BAŞVURU GÜNÜ İÇERİSİNDE  e-İMZA TESLİMİ
  • ÜCRETSİZ KURULUM VE AKTİVASYON DESTEĞİ
  • SİSTEMLİ VE GÜVENİLİR ALTYAPI DESTEĞİ

 

TURKUAZSOFT SATIŞ DESTEK HATTI

0(850) 532 43 40 – 0(312) 830 69 59